Różne rodzaje terapii, w tym terapia poznawczo-behawioralna, z pewnością pomagają w rozwiązywaniu negatywnych wzorców myślowych i pracy nad poprawą mechanizmów radzenia sobie z lękiem i stresem. :
Lekarz lub psychiatra może przepisać odpowiednie leki, które pomogą radzić sobie z objawami lęku, depresji i innych zaburzeń. Leki działają poprzez zmianę chemii mózgu, zapobiegając zachowaniom nerwicowym. Ważnym jest jednak aby w trakcie przyjmowania leków kontynuować pracę z psychoterapeutą, tak aby w perspektywie móc je wyłączyć z terapii. :
Leki najczęściej zmniejszają amplitudę odczuć, oznacza to mniejsze cierpienie, napady złości czy zamartwianie ale jednocześnie mogą powodować mniejsze zadowolenie lub pewien stopień obojętności na pozytywne bodźce. :
Do najczęstszych leków na tę przypadłość należą leki przeciwlękowe działające poprzez zmniejszenie lęku i jego objawów, takich jak nerwowość i niepokój. Powszechnie stosowana jest szybko działająca benzodiazepina. :
W leczeniu objawów depresji można stosować leki przeciwdepresyjne, takie jak selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) i inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny (SNRI). Leki te należy stosować pod ścisłą kontrolą i zgodnie z zaleceniami lekarza. :
Pomogę Ci kiedy zechcesz poczuć i poznać procesy które są naszym ludzkim udziałem
Pomogę Ci kiedy doświadczysz frustracji, poczucia wyobcowania, przygnębienia, niezrozumienia lub bezsilności w jakiejś dziedzinie życia
Pomogę Ci kiedy będziesz poszukiwał odpowiedzi na pytanie co zrobić teraz inaczej by zacząć budować swoją drogę ku satysfakcjonującej przyszłości.
Pomogę Ci kiedy doświadczysz frustracji, poczucia wyobcowania, przygnębienia, lęku, stresu lub jesteś w trudnej sytuacji życiowej.