Godziny pracyPoniedziałek - Sobota 06:00 - 21:00DojazdFiltrowa 30/24, 02-080 Warszawa

Czym jest Terapia Par?

Terapia par może rozwiązać szeroki zakres problemów związanych z relacjami, w tym powracające konflikty, poczucie rozłąki, romans, problemy związane z seksem lub trudności spowodowane zewnętrznymi stresorami.

para trzymająca się za ręce podczas terapii par
Terapia par to forma psychoterapii, która może pomóc Tobie i Twojemu partnerowi poprawić Wasz związek.

Niektóre formy tej terapii obejmują poradnictwo małżeńskie, poradnictwo przedmałżeńskie i terapię rodzinną. Jest to zazwyczaj krótkotrwała forma terapii.


Zadzwoń i dowiedz się
jak możemy Cię wesprzećZadzwoń i dowiedz się
jak możemy Cię wesprzećTechniki Terapii


Terapeuci par często stosują zintegrowane podejście do leczenia, zapożyczając techniki z różnych form terapii, w zależności od potrzeb.

Oto niektóre ze strategii, jakie może zastosować terapeuta par:

 • Poznanie Ciebie: Terapeuta stwarza poczucie bezpieczeństwa poznając Ciebie i Twojego partnera. Pracujecie aktywnie i wspólnie z aby pomóc Ci lepiej zrozumieć siebie i swojego partnera.
 • Rozpoznawanie uczuć: Terapeuta pomaga tobie i twojemu partnerowi identyfikować uczucia i wyrażać je w słowach
 • Odkrywanie przeszłości: Terapia par może obejmować eksplorację Twojej przeszłości, ponieważ może to pomóc Ci lepiej zrozumieć Twoje lęki, motywacje i zachowania w związku. Może również pomóc w rozwiązaniu nierozwiązanych konfliktów, które mają wpływ na twoją teraźniejszość.
 • Koncentrowanie się na rozwiązaniach: Twój terapeuta będzie pracował z Tobą i Twoim partnerem, aby rozwiązać problemy, skorygować negatywne wzorce zachowań i skupić się na pozytywnych aspektach relacji.
 • Umiejętności nauczania: Terapia par może pomóc Tobie i Twojemu partnerowi nauczyć się radzenia sobie z gniewem, rozwiązywania i konfliktów. Celem jest wyposażenie Ciebie i Twojego partnera w narzędzia, które pomogą Ci radzić sobie z pojawiającymi się problemami.

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

W czym może pomóc terapia par?


Terapia par może dać Wam możliwość omówienia i rozwiązania problemów w różnych aspektach związku, mogą one obejmować:


 • Role w związku: Terapia par może pomóc Ci zbadać role, jakie Ty i Twój partner odgrywacie w związku, oraz zidentyfikować niezdrową dynamikę. Może również pomóc w rozwiązaniu różnic w oczekiwaniach.
 • Przekonania i wartości: Terapia par może pomóc tobie i twojemu partnerowi w omówieniu twoich przekonań, wartości i uczuć oraz implikacji tych aspektów w Waszym codziennym życiu.
 • Finanse: Finanse mogą być głównym źródłem konfliktów w związkach. Terapia par może pomóc w promowaniu otwartego dialogu i przejrzystości w zakresie nawyków dotyczących dochodów i wydatków.
 • Czas spędzony razem: Ty i Twój partner możecie rozwiązać problemy, które utrudniały Wasz wspólny czas. Możesz omówić czynności, które lubisz robić razem i jak sprawić, by czas spędzony razem był przyjemniejszy.
 • Dzieci: Jeśli ty i twój partner nie zgadzacie się czy chcecie mieć dzieci lub jak chcielibyście je wychowywać, terapia par może pomóc w zakomunikowaniu tych obaw. Może również pomóc w przypadku stresorów, takich jak trudności w poczęciu lub adopcji dzieci.
 • Relacje rodzinne: Terapia par może pomóc Tobie i Twojemu partnerowi rozwiązać problemy wynikające z konfliktów z innymi członkami rodziny, takimi jak rodzice, dzieci i rodzeństwo.
 • Seks i intymność: Jeśli ty i twój partner macie problemy związane z seksem i intymnością lub niewiernością, terapia par może zaoferować bezpieczną przestrzeń do dzielenia się swoimi uczuciami i potrzebami.
 • Stresory zewnętrzne: Terapia może również pomóc Tobie i Twojemu partnerowi radzić sobie z konfliktami spowodowanymi przez czynniki zewnętrzne, takie jak praca, które mogą wpływać na Wasz związek.

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Korzyści z terapii par


Korzyści z terapii par obejmują zmniejszenie stresu związanego z relacją i zwiększoną satysfakcję z relacji.


Oto niektóre z korzyści, jakie może zaoferować terapia par:

Zrozumcie się lepiej

Terapia par może pomóc lepiej zrozumieć siebie i swojego partnera. Może pomóc wam obojgu wyrazić swoje uczucia, nadzieje, lęki, priorytety, wartości i przekonania.

Identyfikowanie problemów w związku

Twój terapeuta może pomóc Tobie i Twojemu partnerowi zidentyfikować problemy, które prowadzą do powtarzających się konfliktów, braku zaufania i poczucia rozłąki.


Poprawa umiejętności komunikacyjnych:

Terapia może pomóc Tobie i Twojemu partnerowi komunikować się ze sobą. Może pomóc Ci wyrazić siebie i poprosić o to, czego potrzebujesz, bez atakowania lub obwiniania partnera.


Wzmocnienie szacunku i bliskości

Terapia par może pomóc wzmocnić wzajemny szacunek, więź i intymność między tobą a twoim partnerem.


Nauka

Terapia par nie jest długoterminową formą terapii. Jest to terapia krótkoterminowa, która ma na celu wyposażenie Ciebie i Twojego partnera w umiejętności, które pomogą Ci zapobiegać konfliktom i radzić sobie z nimi.Zadzwoń i dowiedz się
jak możemy Cię wesprzećZadzwoń i dowiedz się
jak możemy Cię wesprzećDo rozważenia


Terapia par wymaga udziału Ciebie i Twojego partnera. Jeśli jednak twój partner nie jest na to otwarty, możesz również zdecydować się na samodzielną terapię par, aby lepiej zrozumieć swój związek i to jak możesz go poprawić.

Jeśli podejmiecie terapię razem, może się okazać, że jedno lub oboje potrzebujecie oddzielnych sesji terapeutycznych, aby pomóc sobie z problemami poruszanymi w terapii par.

Ważne

Terapia par może pomóc w rozwiązaniu problemów związanych z przemocą domową. Jeśli jednak boisz się swojego partnera lub nie chcesz już być w związku, skontaktuj się z nami, lub skorzystaj z pomocy określonych fundacji lub placówek do tego przeznaczonych.

Jeśli nie wiesz gdzie się zwrócić, zadzwoń do nas po pomoc i instrukcje.

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Jak zacząć

Jeśli uważasz, że Twój związek skorzystałby na terapii par, porozmawiaj o tym ze swoim partnerem i sprawdź, czy jest na to otwarty. Jeśli nie, wyjaśnij, dlaczego jest to dla Ciebie ważne i jak Twoim zdaniem może to pomóc Twojemu związkowi.

Następnym krokiem jest znalezienie specjalisty. Terapię par często prowadzą licencjonowani terapeuci znani jako terapeuci małżeństw i rodzin; jednak mogą to również zaoferować inni psychologowie i psychiatrzy.

Sprawdź ze swoim partnerem, jakie dni i godziny są dla niego odpowiednie. Spróbuj znaleźć terapeutę, z dogodną lokalizacją.

Twój terapeuta będzie współpracował z Tobą i Twoim partnerem, aby określić cele terapii. Podczas gdy terapia par zazwyczaj obejmuje wspólne sesje, Twój terapeuta może również przeprowadzać indywidualne sesje z Tobą lub Twoim partnerem. Terapeuta może również zadać pracę w domu

Jeśli ty i twój partner przechodzicie przez trudny okres, terapia par może pomóc wam naprawić wasz związek. Twój terapeuta może pomóc Ci wyrazić swoje uczucia, omówić problemy z partnerem i rozwiązać konflikty.

Terapia par może pomóc w zwiększeniu zrozumienia, szacunku, uczucia i intymności między tobą a twoim partnerem.

Spotkajmy się w Holisens


Specjaliści


Terapeuci Holisens to zespół specjalistów gotowych wesprzeć Cię w przezwyciężeniu podobnych trudności.


Anna Hryniewicz- psycholog
POZNAJ MNIE

Psycholog

Anna Hryniewicz

Pomogę Ci kiedy zechcesz poczuć i poznać procesy które są naszym ludzkim udziałem


POZNAJ MNIE

Małgorzata Sobiesiak- psycholog
POZNAJ MNIE

Psycholog, psychoteraputka

Małgorzata Sobiesiak

Pomogę Ci kiedy doświadczysz frustracji, poczucia wyobcowania, przygnębienia, niezrozumienia lub bezsilności w jakiejś dziedzinie życia  


POZNAJ MNIE

kaja baczyńska psycholog, psychoterapeutka
POZNAJ MNIE

Psycholog, psychoteraputka

Kaja Baczyńska

Pomogę Ci kiedy będziesz poszukiwał odpowiedzi na pytanie co zrobić teraz inaczej by zacząć budować swoją drogę ku satysfakcjonującej przyszłości. 


POZNAJ MNIE

Filip Kołodziejczyk - psycholog Holisens
POZNAJ MNIE

Psycholog, Psychoterapeuta

Filip Kołodziejczyk

Pomogę Ci kiedy doświadczysz frustracji, poczucia wyobcowania, przygnębienia, lęku, stresu lub jesteś w trudnej sytuacji życiowej.


POZNAJ MNIE


Skontaktuj się już dziś i wybierz odpowiedniego specjalistę.


UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ


Holisens 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Sealan.Holisens 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Sealan.