Godziny pracyPoniedziałek - Sobota 06:00 - 21:00DojazdFiltrowa 30/24, 02-080 Warszawa

Oferta dla Dzieci i Młodzieży

Stan zdrowia psychicznego dziecka wpływa na wszystkie aspekty jego życia a także życia rodzica. Skuteczna terapia może pomóc radzeniu sobie z emocjami, zachowaniu, nauce i komunikacji.

rodzice z dzieckiem podczas terapii

Kiedy dziecko potrzebuje terapii?

Chociaż sporadyczne napady złości i trudne zachowania są normalne w przypadku wielu dzieci, trwałe lub nagłe zmiany w zachowaniu dziecka mogą wskazywać na potrzebę sięgnięcia po wsparcie specjalisty


Zadzwoń i dowiedz się
jak możemy Cię wesprzećZadzwoń i dowiedz się
jak możemy Cię wesprzeć
Dziecko może potrzebować terapii, jeśli wykazuje:


 • powtarzające się przejawy wyzywającego zachowania
 • nadmierne zamartwianie
 • uporczywy smutek
 • niski poziom energii
 • brak koncentracji
 • wycofanie społeczne
 • myśli o okaleczeniu
 • brak higieny osobistej
 • dolegliwości fizyczne, które nie mają przyczyny lub nie reagują na leczenie

U najmłodszych, zachowania wskazujące na potrzebę spotkania ze specjalistą mogą nie być tak łatwe do wykrycia. Mogą jednak obejmować:


 • nadmierne przywiązanie
 • lęk separacyjny
 • moczenie łóżka
 • nadmierną bojaźliwość
 • pobudzenie i drażliwość

Wyjaśnianie terapii dziecku

Rodzic lub opiekun powinien starać się wyjaśnić dziecku terapię w sposób odpowiedni do jego wieku.

Opiekunowie młodszych dzieci mogą opisać terapeutów jako „lekarzy od uczuć”. Terapia najmłodszych, prowadzona jest często poprzez formę zabawy, rysunku (artyterapia), czy muzyki (muzykoterapia) co w połączeniu z odpowiednio dobranym terapeutą sprawia, że dziecko postrzega proces terapeutyczny przychylnie i chętnie się w niego angażuje.

Jeśli rodzic chce być częścią procesu terapeutycznego, do czego zachęcamy, może również podzielić się tym, że terapia może pomóc im lepiej komunikować się, bawić i rozumieć się nawzajem.

W przypadku starszych dzieci i nastolatków rodzice i opiekunowie mogą włączyć je w proces podejmowania decyzji. Decyzje mogą obejmować wybór kliniki, terapeuty czy harmonogramu spotkań.


ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Dlaczego terapia jest ważna?


Nieleczone zaburzenia psychiczne, emocjonalne i behawioralne w dzieciństwie mogą powodować długotrwałe problemy, które wpływają na zdrowie i samopoczucie Twojego dziecka.

Jeśli zauważasz niepokojące Cię symptomy, postaraj się nie zwlekać z wyborem terapeuty. Specjalistyczna pomoc nie tylko poprawi jakość życia Twojego dziecka, ale także ułatwi wasze wzajemne relacje w domu, w szkole i z przyjaciółmi.

Terapia pomaga również zbudować zdrowy fundament umiejętności, z których Twoje dziecko może korzystać przez całe życie. Pierwszym krokiem jest znalezienie terapeuty, który nie tylko zapewni rodzaj najlepszej terapii, ale również posiada przeszkolenie i doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku Twojego dziecka.

Zazwyczaj to terapeuta wybiera rodzaj terapii, który będzie najbardziej odpowiedni dla konkretnego zagadnienia, z którym zmaga się Twoje dziecko.

Najczęstsze rodzaje terapii stosowane u dzieci i młodzieży: • Terapia Poznawczo Behawioralna (CBT)
 • Arty terapia
 • Terapia Dialektyczno-Behawioralna
 • Terapia Rodzinna
 • Terapia psychodynamiczna

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych terapii, skontaktuj się z nami.

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Pierwsze spotkanie

Psychoterapię dzieci zaczynamy zazwyczaj od spotkania konsultacyjnego z Rodzicem. Na pierwszym spotkaniu terapeuta lub terapeutka może poznać przyczynę zgłoszenia dziecka na terapię oraz poznać oczekiwania rodziców.

Kolejne spotkanie odbywa się z dzieckiem, aby nabrać wzajemnego zaufania oraz aby terapeuta mógł poznać dziecko i zrozumieć sposób jego funkcjonowania.

Konsultacje kończą się rozmową z rodzicami i wspólnym zaplanowaniem działań zmierzających do pomocy dziecku oraz całej rodzinie.

Zadzwoń i dowiedz się
jak możemy Cię wesprzećZadzwoń i dowiedz się
jak możemy Cię wesprzećMetody pracy z dziećmi

Dzieci swoje zmagania często przekładają na zabawę, dlatego jeśli dziecko jest młodsze, terapeutka lub terapeuta bazuje na tej aktywności. Korzysta także z zestawu gier, dzięki czemu jest w stanie nawiązać z dzieckiem większą więź, odkryć co lubi i czym się interesuje.

Relacja między terapeutką a dzieckiem jest bardzo istotnym czynnikiem terapeutycznym. Odpowiednia Relacja, postawa pełnej akceptacji i braku oceniania jest niezmiernie ważna w każdym procesie terapeutycznym.

W pracy z dziećmi opieramy się również o rysunek. Dzieci mają szansę tym sposobem wyrazić swoje odczucia i zmartwienia. Dzieciom znacznie łatwiej mówić i wyrażać swoje trudności nie odnosząc ich do siebie.

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Motywacja do terapii

Dorośli zgłaszając się na terapię mają najczęściej motywację wewnętrzną i starają się być świadomi swoich uczuć.

Dzieci są zgłaszane na psychoterapię przez rodzica, tym samym nie odczuwają, że potrzebują pracy nad sobą. Bardzo często bezpośrednie skutki ich zachowań ich nie dotyczą, nie mają również świadomości swoich emocji, które na te zachowania się przekładają.

To w pierwszej kolejności rodzice, szkoła lub bliskie otoczenie zwraca uwagę, że sposób funkcjonowania dziecka sprawia trudności. Psychoterapeuta, nawiązując bliską i bezpieczną więź z dzieckiem, ma większą szansę zmotywować je do kontynuowania wspólnych spotkań i uzyskać jego zaangażowanie.

Specjaliści


Terapeuci Holisens to zespół specjalistów gotowych wesprzeć Cię w przezwyciężeniu podobnych trudności.


Anna Hryniewicz- psycholog
POZNAJ MNIE

Psycholog

Anna Hryniewicz

Pomogę Ci kiedy zechcesz poczuć i poznać procesy które są naszym ludzkim udziałem


POZNAJ MNIE

Małgorzata Sobiesiak- psycholog
POZNAJ MNIE

Psycholog, psychoteraputka

Małgorzata Sobiesiak

Pomogę Ci kiedy doświadczysz frustracji, poczucia wyobcowania, przygnębienia, niezrozumienia lub bezsilności w jakiejś dziedzinie życia  


POZNAJ MNIE

kaja baczyńska psycholog, psychoterapeutka
POZNAJ MNIE

Psycholog, psychoteraputka

Kaja Baczyńska

Pomogę Ci kiedy będziesz poszukiwał odpowiedzi na pytanie co zrobić teraz inaczej by zacząć budować swoją drogę ku satysfakcjonującej przyszłości. 


POZNAJ MNIE

Filip Kołodziejczyk - psycholog Holisens
POZNAJ MNIE

Psycholog, Psychoterapeuta

Filip Kołodziejczyk

Pomogę Ci kiedy doświadczysz frustracji, poczucia wyobcowania, przygnębienia, lęku, stresu lub jesteś w trudnej sytuacji życiowej.


POZNAJ MNIE


Skontaktuj się już dziś i wybierz odpowiedniego specjalistę.


UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ


Holisens 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Sealan.Holisens 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja Sealan.